Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym

Autor: Rymar, Opublikowano: 20 Lis 2015

Kominek jest urządzeniem, które poza ciepłem może dawać użytkownikom przyjemny widok. Otwarty ogień ma właściwości niemal hipnotyczne. Chyba każda osoba, zwłaszcza w długie ciemne zimowe wieczory lubi patrzeć się w otwarty ogień, który jest dla człowieka namiastką słońca. Decydując się jednak na kominek warto wykorzystać także i jego energetykę do ogrzania większej ilości pomieszczeń. W takiej sytuacji sprawdzają się wkłady kominkowe z płaszczem wodnym, które dzięki podłączeniu do sieci centralnego ogrzewania mogą mieć wpływa także i na inne pomieszczenia.

Korpus wkładu kominkowego

Autor: Rymar, Opublikowano: 15 Lis 2015

Korpus wkładu kominkowego może mieć funkcję estetyczną poprzez zastosowanie ozdobnego ornamentu i półprzezroczystej szyby. Dzięki szybie w drzwiczkach kominkowych możemy obserwować spalające się drewno i iskry płomieni. Żaroodporna szyba z funkcją samooczyszczania ma też funkcje cieplną, bowiem oddaje ona ciepło otoczeniu. Drzwiczki korpusu kominka nie rzadko są obficie dekorowane ornamentem odlewanym wraz z częścią właściwą wkładu.

Zastosowanie wkładów kominkowych

Autor: Rymar, Opublikowano: 10 Lis 2015

Wkłady kominkowe mają co najmniej dwojakie zastosowanie. Dla wielu osób pełnią funkcję czysto dekoracyjną i ozdobną. Pozwalają się odprężyć patrząc na palący się płomień w palenisku, jak i są idealną ozdobą wnętrza, podkreślają jego charakter, uzupełniają itp. Kominek od lat był elementem wyposażenia skupiającym wokół siebie rodzinę. Drugą funkcją bliższą idei tradycyjnego kominka jest ogrzewanie. Co do zasady kominek ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje, jednakże współcześnie produkowane są również wkłady kominkowe pozwalające na zwiększenie mocy kominka do ogrzewania kilku pomieszczeń, jak i całego domu.

Ciekawostki o kominkach

Autor: Rymar, Opublikowano: 10 Lis 2015

Kominek ogrzewaniem pasywnym? Tak, to możliwe, dzięki podłączeniu rekuperatorów można odzyskiwać ciepło spalinowe, tym samym kominek może zapewnić nam nie tylko skuteczne ogrzewanie, ale również być energooszczędną i w pełni ekologiczną metodą ogrzewania. Wybierając nowoczesne wkłady kominkowe warto poświęcić uwagę unikatowym kominkom narożnym, które są wyposażone w dodatkową szybę boczną uzyskują trójwymiarowy widok na płomienie wewnątrz kominka.

Kilka słów na temat wkładów kominkowych

Autor: Rymar, Opublikowano: 9 Lis 2015

Współcześnie dostępne na rynku wkłady kominkowe oferowane są w bardzo zróżnicowanym zestawieniu wyrobów różniących się jakością, ceną a także wydajnością. W zależności od potrzeb wkłady kominkowe dedykowane są pomieszczeniom o różnej kubaturze. Dodatkowo występują wkłady kominkowe z przyłączem do C.O., dzięki czemu ciepło generowane przez kominek rozprowadzone może być po całym domu.